Alois Telarik oljemålning

Alois Telarik oljemålning
Alois Telarik oljemålning
Alois Telarik oljemålning
Alois Telarik oljemålning
Alois Telarik oljemålning
Alois Telarik oljemålning

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ALOIS TELARIK (Österrike, 1884-1961): Motiv föreställande en ung kvinna som sitter vid ett bord och skriver ett brev, signerad A Telarik, olja på duk, ca 42x53.5 cm

Skavmärken längs ramkant, ett stötmärke vid kanten, färgbortfall, ej i ramen, ramen medföljer

661551

2019-07-12