Fat famille rose 1900-tal
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAT, 1 par, porslin, troligen Kina, 1900-tal, oktagonalt brätte, famille rose, botten med teckenmärkning, diameter ca 29 cm
HISTORIK: Faten är kopior av kinesiskt exportporslin 1730-tal, famille rose
Nagg
661560
2019-07-12