Carl Malmsten ´´Undantaget´´ vitrinskåp

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL MALMSTEN, vitrinskåp, "Undantaget" 1900-talets andra hälft, fanérat i valnöt, överskåp invändigt med 3 hyllplan i glas, underskåpet med 2 hyllplan i trä, utdragbar skiva, höjd ca 176, 96x37 cm

Bruksslitage, ställvis något blekt, ställivs fanéringsskador

661582

2019-07-12