Kandelabrar nysilver C. G. Hallberg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANDELABRAR, 1 par, nysilver, C. G. Hallberg, Stockholm, 1900-talets början, empirestil, för fem ljus, bladhölstrade skaft, på kvadratisk fotplatta med nollgaller och kulfötter, konverteringsbara, höjd ca 44 cm

Graverade, slitage

661637

2019-07-12