Nils Jonsson sideboard "Arild" Dux
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NILS JONSSON, sideboard, "Arild", Troeds, 1950/60-tal, fanerad med palisander, brännmärkt, insida av björk, längd 190 cm, bredd 43 cm, höjd 78 cm, Cites-intyg medföljer
Bruksslitage, något solblekt, hyllbärare saknas delvis, mindre fanerskada på vänster lucka
661698
2019-08-21