Nils Jonsson sideboard "Arild" Dux

Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard
Nils Jonsson sideboard

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

NILS JONSSON, sideboard, "Arild", Troeds, 1950/60-tal, fanerad med palisander, brännmärkt, insida av björk, längd 190 cm, bredd 43 cm, höjd 78 cm, Cites-intyg medföljer

Bruksslitage, något solblekt, hyllbärare saknas delvis, mindre fanerskada på vänster lucka

661698

2019-08-21