Ämbetsmannavärja
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 200 SEK
ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-tal fäste i brons, parersköld med Mytologisk scen med Minerva (Jupiter?) och Mars, total längd ca 90, klingans längd 77 cm
Kaveln saknar pärlemorplattorna, rostangrepp på klingan, slitage
661810
2019-07-16