Ämbetsmannavärja

Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja
Ämbetsmannavärja

Klubbat för:

450 SEK

1 200 SEK

ÄMBETSMANNAVÄRJA, 1800-tal fäste i brons, parersköld med Mytologisk scen med Minerva (Jupiter?) och Mars, total längd ca 90, klingans längd 77 cm

Kaveln saknar pärlemorplattorna, rostangrepp på klingan, slitage

661810

2019-07-16