Silverbägare av Johan Fredrik Hollman 1789
Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge 1794, invändigt förgylld, förgylld bård upp- och nedtill, graverad dekor av växtrankor, höjd ca 11 cm, vikt ca 91 g
Zustandsbeschreibung
Gravyr, mindre bucklor
661852
2019-07-12