Silverbägare av Johan Fredrik Hollman 1789

Klubbat för:

2 200 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

BÄGARE, silver, Johan Fredrik Hollman, Skänninge 1794, invändigt förgylld, förgylld bård upp- och nedtill, graverad dekor av växtrankor, höjd ca 11 cm, vikt ca 91 g

Zustandsbeschreibung

Gravyr, mindre bucklor

661852

2019-07-12