Bägare silver Linköping

Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping
Bägare silver Linköping

Klubbat för:

1 300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

BÄGARE, silver, Samuel Presser (1757-1783/1784), Linköping, rund fot och mynning, invändigt förgylld, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 72 g

Zustandsbeschreibung

Slitage

661855

2019-07-12