Gräddkannor
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Bror Erik Skogsborg (1843-1870), Eskilstuna 1857, resp äldre bägare omarbetad till gräddkanna under 1800-talets mitt, oidentiferad stämplar, höjd ca 10-14 cm, totalvikt ca 248 g
Slitage
661864
2019-07-13