Gräddkannor

Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor
Gräddkannor

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GRÄDDKANNOR, 2 st., silver, Bror Erik Skogsborg (1843-1870), Eskilstuna 1857, resp äldre bägare omarbetad till gräddkanna under 1800-talets mitt, oidentiferad stämplar, höjd ca 10-14 cm, totalvikt ca 248 g

Slitage

661864

2019-07-13