Matservis England
Valmis
2019-07-14
662078
| Korkein tarjous | 900 SEK |
| Arviointi | 1 500 SEK |
W ADAMS & SONS, ´´Kyber´´, matservis, 33 dlr, porslin, England, tryckt dekor i blått, 1900-talets första hälft, bestående av: 10 flatta mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 såsnipor
Flertalet nagg, några större, sprickor, slitage