Matservis England

Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England
Matservis England

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

W ADAMS & SONS, ´´Kyber´´, matservis, 33 dlr, porslin, England, tryckt dekor i blått, 1900-talets första hälft, bestående av: 10 flatta mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 såsnipor

Flertalet nagg, några större, sprickor, slitage

662078

2019-07-14