Bordsarmatur Famille Jaune Kina 1800-tal

Klubbat för:

5 000 SEK

8 000 SEK

BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1800-tal, rouleauformad, famille jaune, dekor av prunusblom i sepia, emaljfärger samt järnoxid, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 60 cm exkl. lampfattning

Borrad, ursprungligen vas, smärre slitage

662127

2019-07-16