Bordsarmatur Famille Jaune Kina 1800-tal
Klubbat för:
5 000 SEK
8 000 SEK
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1800-tal, rouleauformad, famille jaune, dekor av prunusblom i sepia, emaljfärger samt järnoxid, botten med sex karaktärers märke, höjd ca 60 cm exkl. lampfattning
Borrad, ursprungligen vas, smärre slitage
662127
2019-07-16