Tallrik Kina 1700-tal Kompaniporslin
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, dekor av figurscen på terrass i emaljfärger, järnoxid, sepia samt guld, brättet med infällda kartuscher, diameter ca 22 cm
Slitage
662128
2019-07-20