David Hockney

David Hockney
David Hockney

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

DAVID HOCKNEY, utställningsaffish från 1981 för An Exhibition of Costume Drawings and Set Designs Ashmolean Museum, Oxford. Bilden föreställer Drop Curtain for "The Rake´s Progress," 1975-79. Bladmått 100x76 cm. Oramat blad.

Slitage, skador i kanter, mjuka veck.

662131

2019-07-20