Wilhelm Heinicke kandelaber i silver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

7 000 SEK

WILHELM HEINICKE, kandelaber, silver, biedermeier, stämplad Berlin 1820/30-tal, med ej tillhörande kandelaberdel, för 5 ljus, Heinicke mästare Berlin 1816-1855, höjd ljusstake 34, med kandelaber 61 cm

Slitage och lagningar

662151

2019-07-20