Vasaorden riddartecken
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ORDNAR och medalj på spänne inklusive: VASAORDEN, riddartecken, 18K guld, CF Carlman, Stockholm, 1952, höjd (exl krönan) ca 4.4 cm, CIVILFÖRSVARSFÖRBUNDET MEDALJ, silver, Sporrong & Co, Stockholm, 1941, höjd ca 3.8 cm, SKYTTEFÖRBUND medalj, förgylld silver, Sporrong & Co, Stockholm, 1950, höjd (exl öglan) ca 3.5 cm, minitayrer i silver och förgylld silver medföljer
Bruksslitage, ribanden är något blekta, ställvis anlöpning
662407
2019-07-15