Vasaorden riddartecken

Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken
Vasaorden riddartecken

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ORDNAR och medalj på spänne inklusive: VASAORDEN, riddartecken, 18K guld, CF Carlman, Stockholm, 1952, höjd (exl krönan) ca 4.4 cm, CIVILFÖRSVARSFÖRBUNDET MEDALJ, silver, Sporrong & Co, Stockholm, 1941, höjd ca 3.8 cm, SKYTTEFÖRBUND medalj, förgylld silver, Sporrong & Co, Stockholm, 1950, höjd (exl öglan) ca 3.5 cm, minitayrer i silver och förgylld silver medföljer

Bruksslitage, ribanden är något blekta, ställvis anlöpning

662407

2019-07-15