Vitrinskåp
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, nyrenässans, sent 1800-tal, tvådelat, krön med skurna akantusblad, två fasta hyllplan, nedre del med lådor samt blindlådor, svarvade detaljer, furu, bemålat i pärlgrått, nyckel finns, höjd ca 186, samt 105x34,5 cm
Två hyllplan fattas, nagg, slitage och torrsprickor, bruks och åldersrelaterat slitage
662446
2019-07-15