Bordslampa
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORDSLAMPA, empire, trol Ryssland, 1800-talets första hälft, förgylld brons och slipat glas. Kolonnformat skaft på rund fot. Reliefdekor av blommor, palmetter och pärlstav, höjd ca 46 cm
Borrad, slitage
662463
2019-07-16