Bordslampa

Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa
Bordslampa

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSLAMPA, empire, trol Ryssland, 1800-talets första hälft, förgylld brons och slipat glas. Kolonnformat skaft på rund fot. Reliefdekor av blommor, palmetter och pärlstav, höjd ca 46 cm

Borrad, slitage

662463

2019-07-16