Skålfat av Eva Bengtsson

Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson
Skålfat av  Eva Bengtsson

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EVA BENGTSSON, skålfat, 1900-talets andra hälft, glaserat stengods, signerad, diameter ca 40 cm

Smärre slitage

662520

2019-07-16