Skulptur
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR i form av slumrande gosse, 1700-tal, barock, skuren i lövträ, höjd ca 42 cm, figuren är sannolikt en allegori över sömnen
Omfattande skador i form av bortfall av träbitar, sprickor, insektsangrepp, slitage
662530
2019-07-16