Skulptur

Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur
Skulptur

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKULPTUR i form av slumrande gosse, 1700-tal, barock, skuren i lövträ, höjd ca 42 cm, figuren är sannolikt en allegori över sömnen

Omfattande skador i form av bortfall av träbitar, sprickor, insektsangrepp, slitage

662530

2019-07-16