Figurin Ipsen
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER (2) föreställande Pomona eller möjligen Eris, samt Jean D´Arc, den förra märkt i godset P Ipsen, Köpenhamn, Eneret, 371, lergods, höjd ca 22 samt 38 cm
Pomona med mikronagg på sockeln, smärre slitage, Jean D Arc med några nagg samt skrapmärken
662532
2019-07-16