Figurin Ipsen

Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen
Figurin Ipsen

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURINER (2) föreställande Pomona eller möjligen Eris, samt Jean D´Arc, den förra märkt i godset P Ipsen, Köpenhamn, Eneret, 371, lergods, höjd ca 22 samt 38 cm

Pomona med mikronagg på sockeln, smärre slitage, Jean D Arc med några nagg samt skrapmärken

662532

2019-07-16