Kärl

Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl
Kärl

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KÄRL, 1800-talets första hälft, koppar, på 3 smides ben, märkt 1832 och 1836, 52 3/4 kannor, höjd ca 53, diameter ca 74 cm

Slitage, repor, bucklor, ställvis anlöpning

662534

2019-07-16