Ljuskrona
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, oscariansk stil, omkring 1900-talets första kvartal, stomme i mässing med slipad glasskål nedtill samt kronring av glas uppstill, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90 cm
Funktionen garanteras ej, åldersrelaterat slitage
662582
2019-07-16