Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LJUSKRONA, oscariansk stil, omkring 1900-talets första kvartal, stomme i mässing med slipad glasskål nedtill samt kronring av glas uppstill, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90 cm

Funktionen garanteras ej, åldersrelaterat slitage

662582

2019-07-16