Ring med odlad mabépärla

Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla
Ring med odlad mabépärla

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RING, 18k guld med odlad mabépärla, ø ca 6.1 mm, stämplad ´´G*´´, Stockholm, 1919, ringstorlek 16.25, totalvikt ca 1.9 g

Slitage, odlad pärlan med mindre ojämnheter på ytan

662589

2019-07-20