Ringar 18 k guld med stenar

Ringar 18 k guld med stenar
Ringar 18 k guld med stenar
Ringar 18 k guld med stenar
Ringar 18 k guld med stenar
Ringar 18 k guld med stenar
Ringar 18 k guld med stenar

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

RINGAR, 4 st., 18 k guld, varav en med 5 briljanter, totalt 0,05 ct, Finland 1983 resp. syntetisk ljusblå spinell, stämplad K & EC, Göteborg 1960-tal (årsstämpel otydlig) samt en stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1946, halvallians med 3 briljanter totalt 0,06 ct, 4 fasettslipade safirer, ringstorlekar ca 15,5-17 mm, total vikt ca 7,6 g

Slitage, stenar med hack

662613

2019-07-18