Solur

Solur
Solur
Solur
Solur
Solur
Solur
Solur
Solur

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SOLUR, 1900-talets första hälft, svärtat gjutjärn och brons, fundament med mansfigur föreställandes titanen Atlas, höjd ca 83 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage. 1 skruv utbytt

662739

2019-07-16