Bestick Birgitta nysilver

Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver
Bestick Birgitta nysilver

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SCHATULL MED BESTICK, 144 dlr, nysilver, mestadels "Birgitta", MGAB, olika årsstämplar, schatull i rödbetsat trä, på benställning i mässing, bestående av: 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 efterrättsgafflar, 12 efterrättsknivar, 12 kaffeskedar, 12 fiskgafflar, 12+6 fiskknivar, 6+6 moccaskedar, 8+4 asiettgafflar, 8 hummerknivar i annan modell, 2 smörknivar, 2 äggkoppar i annan modell, såsslev, medföljer 5 delar omaka nysilverbestick, schatullets höjd ca 68, 55x45 cm

Bruksslitage

662782

2019-07-16