Ljuskrona 1800-tal Oscariansk

Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk
Ljuskrona 1800-tal Oscariansk

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets andra hälft, oscariansk, för 15 ljus, dekor i form av akantusblad, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 95, diameter 68 cm

En manschett saknas, enstaka prismor kan saknas

662807

2019-07-28