Gunnar Nylund vaser
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND (3 ) (1904-1997), CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand, 2 vaser av Gunnar nylund, glaserat stengods, höjd mellan ca 15-26 cm
Ett nagg i botten på Stålhane vasen, smärre slitage
662842
2019-07-17