Gunnar Nylund vaser

Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser
Gunnar Nylund vaser

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR NYLUND (3 ) (1904-1997), CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand, 2 vaser av Gunnar nylund, glaserat stengods, höjd mellan ca 15-26 cm

Ett nagg i botten på Stålhane vasen, smärre slitage

662842

2019-07-17