Figurin sannolikt Statliga Porslinsfabriken

Såld för:

220 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FIGURIN, porslin, sannolikt ryska Statliga Porslinsfabriken, föreställande Prins Ivan ur Stravinskys balett Eldfågeln efter design av Dmitri Ivanov, märkt undertill i godset HV samt bemålad otydlig signatur(?), polykromt bemålad, höjd ca 24 cm

Lagningar, nagg

662971

2019-07-18