Figurin sannolikt Statliga Porslinsfabriken
Klubbat för:
220 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURIN, porslin, sannolikt ryska Statliga Porslinsfabriken, föreställande Prins Ivan ur Stravinskys balett Eldfågeln efter design av Dmitri Ivanov, märkt undertill i godset HV samt bemålad otydlig signatur(?), polykromt bemålad, höjd ca 24 cm
Lagningar, nagg
662971
2019-07-18