Tallrikar Kina 1700-tal
2019-07-19
663003
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, imari samt mandarinporslin, diameter ca 23 cm
Slitage, nagg, en tallrik med mindre kantspricka