Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): ARS KONSTSERIE, mapp innehållande 6 litografier, bestående av "Utskärgård", "Vrakspillror", "Kortspel på Gillöga", "Sjösättning", "Februaridag, Möja", "Stångmärket", 1946, signerade roland S, varav ett numrerat 34/90 (?) (Stångmärket), bladmått ca 29x39 resp 39x29 cm

Läs mer

Gulnader, skador, försättsbladet med dedikation

663108

2019-08-20