Roland Svensson
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): ARS KONSTSERIE, mapp innehållande 6 litografier, bestående av "Utskärgård", "Vrakspillror", "Kortspel på Gillöga", "Sjösättning", "Februaridag, Möja", "Stångmärket", 1946, signerade roland S, varav ett numrerat 34/90 (?) (Stångmärket), bladmått ca 29x39 resp 39x29 cm
Läs mer
Gulnader, skador, försättsbladet med dedikation
663108
2019-08-20