Simon Gate glasvaser

Simon Gate glasvaser
Simon Gate glasvaser
Simon Gate glasvaser
Simon Gate glasvaser
Simon Gate glasvaser
Simon Gate glasvaser

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SIMON GATE (1883-1945), (3) "Tusen Fönster", vaser och skålar, Orrefors, 3 dlr, samtliga i kristallglas med slipade dekorer av halvmånar, samtliga signerade, höjd ca 8-19 cm

Smärre slitage

663113

2019-07-18