Skrivbord Louis XVI stil

Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil
Skrivbord Louis XVI stil

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKRIVBORD, 1900-talets början, Louis XVI stil, sannolikt Frankrike, fanérat i olikaträslag, bla mahogny, ebenholts samt lövträ, med intarsia dekor av urnor samt girlander, skivan täckt med grönt skinn, med 6 lådor, på avsmalande ben, höjd ca 75 cm, 85x54 cm

Slitage, fuktskador, fanéringsskador, torrsprickor, något blekt, nyckel saknas

663160

2019-07-18