Skrivbord Louis XVI stil
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets början, Louis XVI stil, sannolikt Frankrike, fanérat i olikaträslag, bla mahogny, ebenholts samt lövträ, med intarsia dekor av urnor samt girlander, skivan täckt med grönt skinn, med 6 lådor, på avsmalande ben, höjd ca 75 cm, 85x54 cm
Slitage, fuktskador, fanéringsskador, torrsprickor, något blekt, nyckel saknas
663160
2019-07-18