Entredörrar från Bio Rio
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ENTRÉDÖRRAR från BIO RIO, 1-par, funkis, 1943, stomme i massiv ek, oljade, mått ca 225x97 cm
PROVENIENS:
Bio Rio, Stockholm
HISTORIA: Dörrarna är från bions begynnelse 1943. Bio Rio är ritad i funkisstil av arkitekten Albin Stark
Bruksslitage, hål efter dörrhandtag och lås
663212
2019-07-18