Entredörrar från Bio Rio

Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio
Entredörrar från Bio Rio

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ENTRÉDÖRRAR från BIO RIO, 1-par, funkis, 1943, stomme i massiv ek, oljade, mått ca 225x97 cm

PROVENIENS:
Bio Rio, Stockholm

HISTORIA: Dörrarna är från bions begynnelse 1943. Bio Rio är ritad i funkisstil av arkitekten Albin Stark

Bruksslitage, hål efter dörrhandtag och lås

663212

2019-07-18