Kej Franck ´´Teema´´ servisdelar

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAJ FRANCK (1911-1989), "Teema" servisdelar 37 st, Iittala, grön glasyr, bestående av: 15 mattallrikar, 7 djupa tallrikar, 6 små djupa tallrikar, 8 assietter, 1 skål, diameter ca 30 cm

Slitage, mindre repor, en mindre djup tallrik med en nagg, en mattallrik med en nagg, några enstaka nagg kan förekomma

663213

2019-07-19