Eero Saarinen ´´Tulip´´ matbord

Klubbat för:

16 500 SEK

18 000 SEK

EERO SAARINEN, "Tulip", matbord, 2000-tal, formgivningsår 1956, Knoll Studio, rund skiva i marmor, gjuten centralfot i vitlackerad aluminium, brickmärkt och sämplat, höjd ca 72, diameter 91 cm

Bruksslitage

663222

2019-07-19