Wilhelm Kåge fat Farsta Gustavsberg
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
WILHELM KÅGE, farstagods, fat, keramik, med hänklar, 1950-tal, Gustavsberg, Farsta, ristad dekor av stjärnor och cirklar, signerat "Gustavsberg Kåge Farsta" samt med studiohanden, diameter ca 27 cm
Nagg
663231
2019-07-19