Collier med odlade pärlor
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COLLIER, 2 st, med odlade pärlor, doserade, lås i 18k vitguld, collier med odlade pärlor, ø ca 3.0-5.4 mm, låset stämplat, Hugo Lindgren, Stockholm, 1951, collier med odlade pärlor ø ca 3.2-6.2 mm, längd ca 61 cm respective ca 103 cm
Bruksslitage, odlade pärlorna med mindre ojämnheter på ytan
663251
2019-07-20