Schatull med 3 munblåsta flaskor

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SCHATULL med 3 flaskor, empire, 1800-talets första kvartal, schatull fanerat med mahogny, tre munblåsta flaskor med etsad dekor, schatullets höjd 24, 24x14 cm

Åldersrelaterat slitage, 1 flaska med spricka, torrsprickor samt fanérskador

663259

2019-07-18