Bordsur marmor

Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor
Bordsur marmor

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, marmor, 1800-tal, märkt "Humbert de Cette", urtavla samt pendel i förgylld mässing, urtavla flankerad av kolonner i dorisk ordning, dekorelement i form av bla festonger, fleuroner, etc, höjd exkl sockel ca 45 cm

Pendel saknar sprint

663459

2019-07-22