Helmer Ringström

Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström
Helmer Ringström

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HELMER RINGSTRÖM, "Anita", servisdelar, 13 st, Gefle, 1900-talets första hälft, flintgods, bestående av 7 kaffekoppar med fat, tekopp med fat, gräddkanna, sockerskål, 3 assietter, medföljande delar med nagg och sprickor 7 koppar med fat, tekopp med fat, ytterligare medföljande 5 assietter "Zenith"

Assitterna med glasyrslitage

663482

2019-07-22