Mapp "Lito 30"

Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp
Mapp

Klubbat för:

600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

MAPP, "Lito 30" 1945 1975, 7 st originallitografier tryckta från sten hos Rolf Jansson lito, bestående av
Sven Erixson: "Skidutflykt", L Gram: "Gisela", H Lindberg: "Gamla Kattendijk Dok", S Mörner: "Vision", K-A Pehrson: "Den gode Henrik", L Rodhe: "Utanför vägen", R Svensson: "Kallt", signerade och numrerade 222/350, litografier, bladmått ca 39x50 cm

Zustandsbeschreibung

663516

2019-07-29