Johan Steinfort bägare

Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare
Johan Steinfort bägare

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1770, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt 482 g

Äldre gravyr, slitage

663644

2019-07-25