Johan Steinfort bägare
Valmis
2019-07-25
663644
| Korkein tarjous | 6 000 SEK |
| Arviointi | 8 000 SEK |
JOHAN STEINFORT, bägare, Stockholm, 1770, välvd, snedgodronnerad fot, runt mynningen stämplad bård och punsad rocailledekor med initialer, delvis förgylld, höjd 20 cm, vikt 482 g
Äldre gravyr, slitage